Najpodivnejšie afrodiziaká v histórii ľudstva. Mravce, kobry alebo španielske mušky

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 0

Od čias, kedy ľudstvo zanechávalo písomné dôkazy o svojej existencii, je možné mapovať aj prípravky, ktoré ľudia používali ako afrodiziaká. Podľa rôznych dôb a kultúr, sa prostriedky, ktorými ľudia zvyšovali svoje sexuálne libido, značne líšia. Kruté praktiky Amazoniek, podivné metódy starých Rimanov alebo ázijské zvyklosti dochované dodnes, o tom všetkom si môžete prečítať v článku, ktorý sme tejto tematike venovali.

Egypťania a Amazonky

Starí Egypťania namáčali podoby ľalií kvety do vína a verili, že im to pomôže zvýšiť ich výkon v posteli. Oveľa drastickejšie praktiky volili Amazonky, ktoré svojim zajatcom lámali ruky alebo nohy, pretože verili, že zranený muž sa stáva tým najlepším milencom.

Rimania

Konská mana čiže Hippomanes. Sú to hnedasté alebo olivovo zelené elastické formácie, ktoré sa vytvárajú v tele kobyly počas tehotenstva. Látka sa tiež odoberá z jazyka čerstvo narodeného žriebäťa. Lepkavá tekutina z maternice kobýl bola v dávnych dobách nazývaná Hipp Campomanes a používala sa rovnako ako elixíry lásky a do milostných kúziel.

Caligula

Caligula bol rímsky cisár, ktorý bol preslávený svojou krutosťou a sexuálnou zvrátenosťou, pramene ho doslova označujú za šialenca. Dalo by sa čakať, že jeho forma afrodiziák bude nejako zvrátená. Možno vás to prekvapí, ale Caligula veril, že sila sexuálneho výkonu je ukrytá v jedení mrkvy!

Čína

Jedenie kobier mali vo zvyku ľudia z južnej Číny z oblasti Guangzhou, lebo boli presvedčení, že posilní ich libido. Rovnako tak sa v Číne jedli v treťom storočí po Kristovi morské uhorky, živočíchy, ktorí svojím tvarom výrazne pripomínajú pohlavný úd. To bolo tiež tým hlavným dôvodom, prečo ich považovali za afrodiziakum.

Kráľ a tí druhí

Kráľ Henrich IV používal ako afrodiziakum rozomletého chrobáka z čeľade majkovitých, pľuzgiernik. Je to jedno z najslávnejších afrodiziák, ktorému sa tiež hovorí španielske mušky. Je to tiež veľmi nebezpečné, pretože je to vo svojej podstate jed a je veľmi ľahké sa ním predávkovať.

Na Filipínach sa zase verilo, že nevyliahnutý zárodok v kačacom vajci prináša mužom potenciu a mravca zasa dostávali ako svadobný dar v Kolumbii. Novomanželia ich mali pred svadobnou nocou jesť a zvýšiť tak kúzlo svadobnej noci.

Moderné afrodiziaká

spanielske-musky-kolazA na záver sa pozrieme na moderné afrodiziaká, ktoré si môžete kúpiť prevažne v erotických obchodoch. Už nebudete musieť jesť kvetiny, či rozomletého chrobáka. Moderné afrodiziaká sa predávajú v podobe extraktu, ktorý nakvapkáte pod jazyk alebo do nápoja. Medzi najznámejšie patria samozrejme španielske mušky.


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.