Jesenná únava v posteli? Afrodiziaká to istia!

Peter Kacián Téma 9. februára 2021 0

Daždivé počasie, chladný vietor a zoschnuté lístie. Charakteristické črty jesene nie sú vítanými spoločníkmi a prispievajú skôr k ničnerobenie. Čo robiť, keď jesenná únava vlezie až k tebe do postele?

Jesenná únava v posteli - navigácia v článku

Sila afrodiziák

Afrodiziaká čiže prostriedky, ktorými sa stimuluje ako ženské tak mužské sexuálne libido, sú síce často dostupné v lekárňach, ale čo si skúsiť zahrať na babu korenárku? Látky povzbudzujúce chuť k sexu sa dajú zohnať nielen ako chemicky upravené kapsuly, ale aj ako prírodné potraviny a plody v obchodoch. A na jeseň veľa z nich dozrieva, preto ich môžeš mať pekne čerstvé. Mimo známejších afrodiziák, ako je napríklad šafran, rukoľa či vodný melón, dozrievajú totiž aj tieto povzbuzováky.

Nápoj lásky

Sexuálne povzbudivým prostriedkom je Borojoa. Zvláštnosťou tejto rastliny je, že sa rozdeľuje na mužské a ženské byliny, pričom iba tie ženské majú plody. Z nich sa potom dá pripraviť nápoj lásky nazývaný Jugo d’amor.

Japonský povzbudzovač

Kabocha čiže Hokkaido zelenej či jednoducho japonská dyňa, aj tak by sa dali nazvať plody, ktoré sa pestujú hlavne v Japonsku a Thajsku. Využívajú sa predovšetkým ako súčasť tradičných thajských dezertov a to vďaka svojej výraznej sladkej chuti.

Aztécke tajomstvo

Listy Damiana, čiže malého kríku s drobnými žltými kvietkami, boli využívané ako afrodiziaká už starovekými Aztékmi. Rástla im totiž priamo za humnami, pretože najlepšie podnebie pre ňu je vo vyprahnutých oblastiach Strednej Ameriky.

 


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.