Bolesť semenníkov – príznak, ktorý toho môže signalizovať viac, čo sa s tým dá robiť?

Peter Kacián Téma 29. októbra 2020 0

Bolesť semenníkov nie je vlastne ochorenie ako také, ale ide o príznak, ktorý môže signalizovať nejaký problém v oblasti mužskej pohlavnej sústavy. Najčastejšie sa to bude týkať práve semenníkov, či nadsemenníkov, prípadne o inú blízku časť podbrušia. Bolesť v semenníkoch môže byť dôsledok rôznych problémov. Akých? Napríklad nejakého zápalu, fyziologickej zmeny (aj následkom čerstvého či staršieho poranenia), cysty alebo aj nádoru. Takže ako sami vidíte, určite takúto bolesť neradno podceniť a dvojnásobne to platí aj preto, že práve v semenníkoch sa ukrýva rozmnožovacia schopnosť každého muža. Tvoria sa v nich totiž pohlavné bunky – spermie a od optimálneho zdravia semenníkov závisí aj ich množstvo a kvalita.

Všetko čo potrebujete vedieť k téme bolestivé semenníky nájdete práve v tomto článku. Prečítajte si čo všetko to presne obnáša, čo za tým môže byť a čo robiť, ak sa takáto bolesť naozaj objaví.

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie s komplexným vplyvom na mužskú pohlavnú sústavu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu) ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

Čo to vlastne semenníky sú a príznaky problémov s nimi

➡️ Semenníky

Semenníky sú mužský párový orgán (reprodukčná žľaza), ktorý sa nachádza v mieškoch. Semenníky sú tak vlastne uložené mimo tela. Prečo to tak je? Nuž preto, že správne dozrievanie spermií prebieha do teploty 36 stupňov. Miešok sa podľa toho riadi a reguluje teplotu tým, že sa buď zmršťuje (reakcia na chlad) alebo rozťahuje (reakcia na teplo).

Semenníky sú teda zodpovedné za optimálnu produkciu spermií – mužských pohlavných buniek, ktoré dokážu splynúť so ženskými pohlavnými bunkami (vajíčkami) a ich kvalita následne úzko ovplyvňuje plodnosť a potenciu muža. Takisto sú priamo zodpovedné aj za produkciu najdôležitejšieho mužského pohlavného hormónu – testosterónu. Ten je napríklad nevyhnutný pre normálny sexuálny apetít, alias mužské libido. Viac o testosteróne nájdeš v našom článku.

Tabletky na erekciu s pozitívnym vplyvom na celú mužskú pohlavnú sústavu

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok pre lepšiu erekciu a chuť na sex
 • podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
 • podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

➡️ Príznaky problémov so semenníkmi

Príznakov a špecifických situácií, ktoré môžu signalizovať problémy so semenníkmi je viac. Toto sú najčastejšie z nich:

 • zmenšenie jedného či oboch semenníkov (atrofia) – nedostatočný vývin, alebo neskoršie fyziologické zmenšenie
 • znížené libido – nízka sexuálna túžba v dôsledku zníženej hladiny testosterónu (strata Leydingových buniek)
 • zníženie plodnosti (môže to byť stratou takzvaných Sertoliho buniek, ktoré sú kľúčové pri dozrievaní spermií)
 • zníženie svalovej hmoty a s tým súvisiaci pokles výkonnosti
 • potlačený rast ochlpenia na tvári a aj pubického ochlpenia
 • zníženie „tvrdosti“ semenníkov
 • naopak stuhnutie alebo zväčšenie celej oblasti mieška
 • povrchové začervenanie pokožky mieška
 • rôzne typy bolestí (buď v jednom mieste alebo s vystreľovaním do okolitých tkanív)
 • výskyt nepravidelností, či „hrčky“ (môže signalizovať cystu alebo nádor)
 • problémy s močením
 • výkyvy nálady, apatia a depresia

 

Bolesť semenníkov: Aké sú najčastejšie príčiny?

Bolesť semenníkov sa môže prejaviť ako dôsledok viacerých ochorení či problémov. Môže sa jednať o akútne narušenie fyziologickej štruktúry a tým aj normálnej funkcie semenníkov, alebo to môže byť aj chronický problém napríklad dlhodobý progres nejakej patologickej zmeny. Na niekoľko najčastejších príčin bolesti v semenníkoch sa teraz pozrieme bližšie:

 • zápaly a infekcie – najčastejšie sa jedná o takzvanú orchitídu*, ktorá môže byť bakteriálneho, ale aj vírusového pôvodu (chlamýdie, črevné baktérie, alebo vírus HIV, či kvapavka), zápal často pochádza z inej časti pohlavnej sústavy, napríklad z nadsemenníka či močových ciest, príznaky: bolesť a opuch semenníkov, začervenanie mieška
 • nádory a cysty semenníkov – bolesť semenníkov môže spôsobiť nezhubný typ nádoru, alebo častejšie priamo rakovina (v neskorších štádiách), týka sa to väčšinou len jedného semenníka, typickým prejavom nádoru je viacnásobné zväčšenie semenníka, cysty bývajú bolestivejšie (na pohmat), príznaky: zväčšenie semenníkov lokálne – typická hrčka
 • varikokéla – jedná sa vlastne o kŕčové žily (zmnoženie žíl odvádzajúcich krv zo semenníkov, nadsemenníkov a celkovo miešku), najčastejšie postihuje iba ľavú stranu semenníkov, pričom dochádza k poškodeniu buniek produkujúcich spermie, často nemá symptómy, ale pokiaľ sa vyskytnú, bolesť semenníkov a pocit tlaku patrí medzi ne
 • hydrokokéla: ide o nadmerné hromadenie tekutiny okolo semenníka v miešku a aj preto sa niekedy môžete stretnúť s označením tejto poruchy ako vodný pruh, príznaky: zväčša nebolestivý opuch, vyskytnúť sa však môžu aj bolesti, samozrejme v závislosti od prvotnej príčiny tohto stavu a súvisiacimi problémami
 • torzifikácia semenníkov – jedná sa o stav otočenia jedného alebo oboch semenníkov, ktorého príčinou môže byť aj úraz, dochádza k okamžitému zníženiu prietoku krvi do semenníkov a opuchu, bolesť vystreľuje do stehna, pokiaľ sa to nelieči v priebehu niekoľkých hodín, nasleduje trvalá strata, atrofia, tkaniva

*Orchitída

💡 Orchitída

Termín orchitída (orchitis) označuje zápal semenníkov. Medzi hlavné prejavy ochorenia patrí bolesť a opuch semenníkov, no tiež môže spôsobiť nevoľnosť a horúčku. Opuch síce môže na začiatku spôsobiť zväčšenie semenníkov, nakoniec však vedie až k atrofii semenníkov.

Poznáme dva hlavné typy orchitídy:

 • vírusová orchitída – najčastejšie ju spôsobuje vírus príušníc
 • bakteriálna orchitída – je často spôsobený pohlavne prenosnou infekciou ako je kvapavka alebo chlamydia (v niektorých prípadoch však aj infekciou močových ciest alebo zavedením katétra či iného lekárskeho nástroja do penisu)

💡 🔝 TIP: Ak hľadáte rýchle a pohodlné riešenie, odporúčam vám tieto tabletky na posilnenie erekcie s komplexným vplyvom na mužskú pohlavnú sústavu – u mňa osobne účinkovali najlepšie: ✅ eJoy (pozri aj recenziu) ✅ Zerex (recenzia) a ✅ Proerecta (recenzia).

 

Diagnostika problémov so semenníkmi

Ak sa u vás objaví bolesť semenníkov a hlavne neustupuje, je potrebné u lekára absolvovať vyšetrenie, to znamená na začiatok podstúpiť diagnostiku. Tá pozostáva z anamnézy, pri ktorej sa zisťuje prítomnosť príznakov s cieľom určiť možné diagnózy. Nasleduje samotné vyšetrenie, ktorým sa zisťuje skutočný stav.

Ide najčastejšie o pohmatové vyšetrenie (bolesť semenníkov na dotyk), vizuálnu diagnostiku, rôzne zobrazovacie vyšetrenia (napríklad testikulárny ultrazvuk). Taktiež sa vykonávajú rôzne laboratórne testy na potvrdenie či vylúčenie hormonálnych príčin alebo rakoviny. Ak sa potvrdí výskyt nádoru robí sa ešte aj biopsia, aby sa zistilo či je zhubný alebo nezhubný.

Návštevu lekára neodkladať, dôležitá je aj prevencia

Neodkladajte v prípade problémov návštevu u lekára, vyšetrenie je bezbolestné (okrem nepríjemnej biopsie). V prípade úrazu či torzie semenníkov ide doslova o hodiny, inak môže dôjsť k nezvratnému poškodeniu tkanív a trvalej poruche plodnosti.

Hoci sa bolesť semenníkov často považuje za príznak, ktorý poukazuje na vážnejší problém, pri odbornom a hlavne včasnom vyšetrení je možné pomerne rýchlo zistiť príčinu a stanoviť adekvátnu liečbu. Ak má muž zvýšené riziko vzniku porúch semenníkov tak jednoznačne je vhodná pravidelná preventívna prehliadka a prípadné zavedenie režimových opatrení a zaradenie rôznych podporných prípravkov, ktoré podporujú normálne fungovanie semenníkov

 

Bolesť semenníkov – ako to riešiť

Ako najlepšie riešiť bolesť a nielen semenníkov? Nuž odstránením jej príčiny. Podľa toho, čo vyvolalo bolesť semenníkov, treba nasadiť adekvátnu liečbu či optimálne riešenie. Pozrite sa na jednotlivé možnosti:

➡️ Liečba antibiotikami

Ak ide o bolesť semenníkov v dôsledku infekcie či zápalu, riešením je najskôr medikamentózna antibiotická liečba. A buď ide o antibiotiká podávané klasicky orálne alebo injekčne priamo do žily. Okrem nich sa môžu podávať aj lieky na zmiernenie bolesti.

➡️ Chirurgický zákrok + iná odborná liečba

Torzia semenníkov, varikokéla, nádory a iné ťažšie stavy sa musia riešiť aj chirurgickou liečbou, pričom sa jedná o komplexný invazívny chirurgický zákrok, prípadne neinvazívnu laparoskopiu. Ako alternatíva k chirurgickej liečbe sa používa aj punkcia (pri hydrokéle) alebo sklerotizácia (pri varikokéle). Ak je bolesť semenníkov vyvolaná rakovinou, využíva sa tiež rádioterapia a chemoterapia.

➡️ Režimové opatrenia

Súčasťou liečby zápalu môžu byť aj vhodné režimové opatrenia ako pokoj na lôžku, či symptomatická liečba zameraná na sprievodné príznaky, napríklad obklady na opuchnutý miešok a podobne. Platí to samozrejme aj pri úrazových stavoch či pooperačnej starostlivosti.

➡️ Voľne dostupné podporné tabletky

Ako vhodná prevencia sa ukazuje aj užívanie rôznych podporných prípravkov na zlepšenie funkcie a zdravia semenníkov a celej pohlavnej sústavy. Môže ísť aj o špeciálne tabletky na predpis, veľký výber predstavujú aj voľnopredajné výživové doplnky. Tu sa treba zamerať hlavne na ich kvalitu…

💡 TIP na produkt - eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
 • výživový doplnok hlavne pre lepšiu erekciu, chuť na sex
 • podporuje vlastne všetky sexuálne funkcie a pohlavnú sústavu muža
 • podpora a stimulácia tvorby testosterónu v tele
 • optimálna kombinácia aktívnych látok: Kotvičník zemný, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli, vitamíny C a D
 • je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
25,90 €

💡 TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)💡 TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

 

Bolesť semenníkov – najčastejšie otázky a odpovede

Semenníky ako najchúlostivejšia časť mužského tela si zaslúžia maximálnu opateru a ochranu. Aj preto možno na internete v rámci najrôznejších diskusných fór nájsť množstvo otázok, ktoré smerujú k riešeniu problémov či porúch ich správnej činnosti. Toto sú tie najčastejšie:

❓ Kedy vyhľadať lekára ak muž pociťuje bolesť semenníkov?

Ak sa bolesť vyskytne náhle a hlavne ak pretrváva alebo sa často vracia, ak popri bolesti sa prejavujú aj ďalšie príznaky ako je zmena tvaru semenníkov, či ťažkosti pri močení, ejakulácii netreba odkladať návštevu u špecialistu – urológa. Prečo? Môže sa jednať o akútny stav, ktorý si možno vyžaduje okamžitý lekársky zásah a liečbu.

❓ Ak je prítomná bolesť spoločne s ďalšími príznakmi ako je atrofia, či opuch semenníkov, o aký typ ochorenia by mohlo ísť?

Spomenuté príznaky by mohli signalizovať aj infekciu semenníkov a s tým spojený zápal (orchitída). Môžu sa k nim pridať aj ďalšie prejavy ako horúčka, či napríklad aj nevoľnosť. Samozrejme správnu diagnózu môže potvrdiť iba odborný lekár.

❓ Môže mať bolesť semenníkov súvis aj s pohlavnými chorobami?

Môže, hlavne ak sa infekcia týka priamo pohlavnej sústavy. Medzi pohlavne prenosné choroby, ktoré môžu ako jeden z príznakov spôsobovať bolesť semenníkov patrí napríklad chlamýdiová infekcia, kvapavka, ale i kvasinky (i keď je pravda, že tie sa vyskytujú častejšie u žien ako u mužov).

❓ Znamená bolesť semenníkov automaticky rakovinu?

Bolesť v semenníkoch môže byť jeden z príznakov rakoviny, no určite nie signifikantným. A ďalšia vec je, že tento príznak sa prejavuje skôr v neskorších štádiách rakoviny. Typickejším symptómom môže byť skôr jednostranný a skôr bezbolestný tvrdý opuch semenníkov.

❓ Existuje nejaká prevencia, respektíve spôsob ako bolesti semenníkov predchádzať?

Existuje a v podstate sa týka ochrany a podpory celého pohlavného ústrojenstva muža. S vekom riziko porúch a problémov stúpa (aj čo sa týka semenníkov), takže zavedené vhodné režimové opatrenia ako zdravá životospráva, konzumácia prospešných a nerizikových potravín, prípadne aj kvalitných prírodných doplnkov, naozaj môžu pomôcť predchádzať rôznym problémom týkajúcich sa mužského intímneho zdravia.

❓ Zápal semenníka je častým dôvodom bolestí, ako ho rozpoznať?

Zápal semenníkov sa najčastejšie prejavuje náhlym zväčšením a stuhnutím semenníka (či nadsemenníka), ktoré je sprevádzané aj zväčšením polovice mieška. Koža na ňom býva viac napätá a začervenaná. Zápal je takisto sprevádzaný celkom výraznou bolestivosťou, pričom bolesť môže vystreľovať až do slabín a podbruška. Ak pozorujete tieto symptómy, vyhľadajte určite čím skôr odbornú lekársku pomoc.

❓ Môže mať bolesť semenníkov vplyv na mužskú plodnosť?

Môže, ale to samozrejme závisí aj na prvotnej príčine bolesti v semenníkoch. Nie každá bolesť v semenníkoch musí predznamenávať rovno aj neplodnosť. V tomto sa treba obrátiť v prvom rade na lekára, ktorý stanoví presnú diagnózu a v prípade potreby nasadí optimálnu liečbu.

❓ Môže za bolesťou semenníkov stáť aj tesná spodná bielizeň či dlhodobé sedenie?

Dlhodobý tlak v dôsledku zhoršenia prekrvenia semenníkov môže spôsobiť väčšinou krátkodobú bolestivosť, takže ani takýto jednoduchý vonkajší faktor neradno podceňovať. Spolu s bolesťou rôznej intenzity možno v takom prípade pozorovať aj ďalšie „pridružené“ symptómy ako je začervenanie mieška, opar, atď. Riešenie? Voľnejšia spodná bielizeň a viac pohybu (teda aspoň obmedziť dlhodobé sedenie v jednej polohe).

❓ Môže bolesť semenníkov spôsobiť aj dlhšia sexuálna abstinencia?

Absencia pohlavného styku a vyvrcholenia by nemala viesť k bolestivosti v oblasti semenníkov. Ak, tak možno pri dosiahnutí orgazmu a ejakulácii po dlhšej dobe by kvôli nadmernému prekrveniu semenníkov mohlo niekoho na týchto miestach zabolieť, ale určite to nebude mať dlhé trvanie. Ak áno, problém treba hľadať niekde inde.

 

Bolesť semenníkov a pár slov na záver (aj o prevencii)

Bolesť semenníkov často signalizuje vážnejší problém a určite netreba tento príznak podceňovať. Na druhú stranu, zbytočne stresovať dopredu tiež nie je žiadna výhra a preto najideálnejšie riešenie je si dohodnúť termín u špecialistu, ktorý zistí príčinu bolesti a navrhne adekvátne riešenie – liečbu, režimové opatrenia…

K ideálnej ochrane a podpore vašich semenníkov a celej pohlavnej sústavy tak treba pristúpiť zodpovedne a v rámci prevencie či prípadnej podpornej liečby sa môžu osvedčiť viaceré jednoduché opatrenia ako sa v budúcnosti vyhnúť problémom. Patrí medzi ne aj užívanie prírodných preparátov vo forme výživových doplnkov, ktoré majú komplexný záber na citlivú intímnu zónu každého muža.

 

Ako fungujú tabletky na podporu zdravia semenníkov a prečo ich odporúčam

💡  Tabletky s prírodným zložením majú v rámci prevencie alebo následnej podpornej liečby naozaj svoj význam a nejde pravdaže iba o semenníky. Voľne dostupné prípravky a doplnky na podporu mužských sexuálnych funkcií fungujú na princípe dlhodobého pôsobenia na pohlavnú sústavu muža a sú dobré aj ako prevencia mnohých neželaných stavov (oslabená erekcia, nízke libido, problémy s potenciou, predčasnou ejakuláciou…).

Tabletky na podporu zdravia semenníkovMajú prírodné zloženie, takže neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, a preto riziko vedľajších negatívnych účinkov je naozaj minimálne. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete viaceré osobité rastliny a látky, ktoré nepochybne majú podporné účinky nielen na libido, erekciu, potenciu, ale aj na močovú sústavu, prostatu a pohlavné ústrojenstvo en bloc. Zameranie tabletiek je teda pomerne široké – viaceré z nich okrem erekcie a potencie podporujú spermatogenézu, prirodzenú tvorbu testosterónu či správnu ejakuláciu.

Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. V prvom rade treba dodržiavať výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Nezabudnite podporiť ich užívanie aj správnou životosprávou (vyhýbať sa alkoholu, nefajčiť, stravovať sa primerane veku a zdravotnému stavu, dostatok pohybu). Tabletky sa oplatí užívať určite dlhšie. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov) hovoria, že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere očakávaný efekt. Optimálna doba užívania? Aspoň dva až tri mesiace – podľa potreby.

➡️ Tabletky na podporu sexuálneho zdravia bez receptu, ktoré som osobne vyskúšal

Aj ja osobne mám množstvo pozitívnych skúseností s voľnopredajnými tabletkami s prírodným zložením. K týmto doplnkom som sa dostal vďaka tomu, že v minulosti som určité problémy v rámci pohlavnej sústavy (potencia a erekcia) pociťoval aj ja sám. Okrem zlepšenia mojej životosprávy (minimum alkoholu, žiadne cigarety, viac pohybu) som sa obrátil aj na tabletky. A našiel som viaceré, ktoré mi pomohli dostať sa do svojej pôvodnej sexuálnej sily a kondície. Kým som však našiel tie, ktoré stoja naozaj zato, vyskúšal som desiatky rôznych prípravkov…

➡️ A ktoré tabletky ma najviac oslovili…?

…tu sú so stručným popisom spolu s cenou a odkazom na detailnú recenziu:

názovurčenie a výhodypredajcacena
24 tabliet
eJoy
eJoy recenzia prípravku, skúsenosti
➡️ top erekcia aj pre starších pánov
➡️ určený aj na dlhodobé užívanie
✅ vynikajúce účinky na erekciu a zvýšenie chuti na sex
✅ pomáha predlžovať trvanie styku
✅ vďaka kvalitnému zloženiu aj priaznivý vplyv na prostatu
eJoy.sk - eshop

⭐️ aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00)
⭐️ rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)

25,90 €
Chcem vedieť viac
Zerex
všetky Zerex prípravky - Klasik, Extralong, Ultragold
➡️ Zerex Ultragold pre starších mužov na dlhodobé užívanie
➡️ Zerex Klasik na podporu erekcie
➡️ Zerex Extralong na predĺženie styku
✅ známa a overená kvalita
✅ množstvo spokojných zákazníkov - pozitívne recenzie
✅ priaznivý pomer cena / kvalita / spokojnosť
✅ 3 špecifické produkty
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

29,00 €
Chcem vedieť viac
12 tabliet
Proerecta
Proerecta
➡️ tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida
✅ účinná podpora erekcie
✅ nástup účinkov do hodiny
✅ žiadne vedľajšie účinky
Proerecta.com - eshop

⭐️ český eshop so zastúpením na Slovensku
⭐️ dodanie tovaru najneskôr do 2 dní
⭐️ diskrétne balenie bez popisu

22,00 €
Chcem vedieť viac
30 kapsúl
Vimax
Vimax
➡️ prírodný výživový doplnok na erekciu
✅ kvalitná erekcia, oddialenie ejakulácie
✅ perfektné prekrvenie penisu pri erekcii - zvýšená citlivosť
Vimax.sk - eshop

⭐️ doručenie do 48 hodín
⭐️ doprava zadarmo pre celú SR
⭐️ prehľadný a jednoduchý eshop

39,00 €
Chcem vedieť viac
15 kapsúl
Erexan
Erexan
✅ okamžité posilnenie erekcie
✅ viac výdrže a chuti na sex
✅ jednoduché užívanie
✅ prírodné zloženie
✅ cena adekvátna účinkom
Erexan.sk - eshop

⭐️ možnosť osobného vyzdvihnutia v Ivanke pri dunaji do niekoľkých hodín
⭐️ doručenie kuriérom do 48 hodín od objednania
⭐️ +421 (0) 222 200 921 infolinka v prac. dni (od 8:30 do 12:00 a od 13:00 do 16:30)

24,90 €
Chcem vedieť viac

Bolesť semenníkov: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o zdravotných poruchách týkajúcich sa sexuality, pohlavnej sústavy… Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov. Nie je konzultovaný s odborníkmi, to jest osobami, ktoré majú oprávnenie predpisovať či vydávať lieky. V žiadnom prípade tak neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, na prvom mieste je vždy vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.