Escapelle – núdzová antikoncepčná tabletka po, všetky potrebné informácie na jednom mieste

Peter Kacián Recenzia 23. októbra 2021 0
ESCAPELLE
 • Balenie: 1 tableta
 • Dávkovanie: 1 tableta po nechránenom pohlavnom styku
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Antikoncepcia, Tabletky
17,17 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Escapelle je núdzová tabletka po – to znamená antikoncepčná tabletka, ktorá po nechránenom pohlavnom styku zabráni náhodnému tehotenstvu. Patrí do kategórie liekov s názvom postkoitálna antikoncepcia a už len z tohto je zrejmé, že sa nejedná o ochranu pred sexom ako napríklad klasická hormonálna antikoncepcia či bariérová ochrana (kondóm). Ako to vlastne funguje? Jediná tabletka v balení sa musí užiť čo najskôr, respektíve najneskôr do 72 hodín od nechráneného pohlavného styku, teda do 3 dní.

To je základná informácia na úvod, podrobnosti o užívaní tejto tabletky po nájdete práve v tejto v recenzii. To znamená aká látka stojí za jej účinnosťou a ako presne v ženskom tele pôsobí, ďalej presné podmienky užívania a čo robiť ak po jej užití dôjde napríklad k zvracaniu. Existujú ešte nejaké ďalšie vedľajšie účinky? Je takáto metóda 100%-nou ochranou pred počatím alebo nie? Aké sú reálne skúsenosti s jej užívaním? Kde sa dá pohodlne, a povedzme si to narovinu, aj diskrétne kúpiť a čo vlastne stojí? Áno, aj na tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcich riadkoch.

💡 🔝 TIP: Ak chcete predísť neželanému tehotenstvu, najistejším riešením je použitie klasickej bariérovej antikoncepcie – kondómov. Ja osobne s partnerkou jednoznačne odporúčame značku Durex, ktorú preferujeme pre veľký výber a tradičnú kvalitu – pozri v obchode rovno ✅ Durex Premium V.I.P. Pack.

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)
17,17 € Do obchodu Heureka.sk

Escapelle – základná charakteristika, balenie a určenie

Escapelle je registrovaný humánny liek vo forme tablety. Je riadne schválený ÚVZSR (Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky) a tiež si ho v prípade záujmu môžete vyhľadať v číselníku ADC (centrálna elektronická databáza farmaceutických produktov dodávaných do zdravotníckych zariadení na Slovensku).

Escapelle sa dá kúpiť voľne – nepotrebujete na tabletku žiaden lekársky predpis ani vyšetrenie. Ak potrebujete siahnuť po tejto núdzovej antikoncepcii, odporúčam vám liek kúpiť prostredníctvom niektorej z tradičných a silných internetových lekární (napríklad Heureka.sk).

➡️ Výrobca

Za núdzovou postkoitálnou antikoncepciou Escapelle stojí maďarská farmaceutická spoločnosť Gedeon Richter. Tá je celosvetovo známa výrobou viacerých liekov na rôzne indikácie. Tabletka „Po“ patrí medzi jej najznámejšie produkty, vyrába sa a predáva vo viac ako 100 krajinách sveta (u nás a okolitých krajinách známa ako Escapelle, inde aj pod názvom Postinor-1).

➡️ Balenie

Tabletka Escapelle je umiestnená štandardne v papierovej krabičke. V príbalovom letáku prípravku potom nájdete všetky potrebné informácie ako zloženie lieku, odporúčané dávkovanie, upozornenia a riziká užívania a v neposlednom rade aj kontakt na výrobcu a distribútora.

V balení sa nachádza jediná tabletka, ktorá je plochá a okrúhla, bielej farby s označením “GOO” na jednej strane a uložená v blistri, ktorý ju chráni pred poškodením.

 

Zloženie prípravku a jeho účinné látky

Hoci je Escapelle núdzová antikoncepcia dostupná bez predpisu, neznamená to ešte, že jej užívanie je úplne bez obmedzení. Už len z toho dôvodu, že sa jedná o silný prípravok s účinnou látkou, ktorá dosť významne ovplyvňuje hormonálnu sústavu ženy. Liečivom je konkrétne látka zvaná levonorgestrel. Poďme sa teraz na ňu pozrieť bližšie:

 

➡️ Levonogestrel

Levonogestrel je špeciálna látka (gestagén), ktorá bola objavená už v roku 1963. Okrem toho, že ju nájdeme v tejto núdzovej „po“ antikoncepcii sa používa aj pri klasickej hormonálnej antikoncepcii (dvojzložkovej spolu s estrogénom) vo forme tabliet alebo v rámci vnútromaternicového telieska. Prečo je to tak? Vplýva totiž ako na hormonálnu rovnováhu aj priamo na ovuláciu*. Zaujímavosťou je, že práve táto látka sa v poslednom období skúma aj z pohľadu využitia u mužov ako forma antikoncepcie v kombinácii s testosterónom a dihydrotestosterónom.

*Ako to funguje

Levonorgestrel sa viaže na progesterónový receptor v jadre cieľových buniek, čím stimuluje výsledný komplex hormón-receptor, iniciuje transkripciu a zvyšuje syntézu určitých proteínov. To má za následok potlačenie aktivity luteinizačného hormónu (LH) a inhibíciu ovulácie, ako aj zmenu hlienu krčka maternice a endometria (zdroj informácií).

 • definícia látky z chemického hľadiska: Levonorgestrel je ľavotočivá forma norgestrelu a syntetického progestogénu s progestačnou a androgénnou aktivitou
 • Levonorgestrel na wikipedii

 

Presné zloženie lieku

 • každá tableta obsahuje 1500 mikrogramov levonorgestrelu – t.j. 1,5 mg
 • ďalšie zložky tablety: zemiakový škrob, kukuričný škrob, koloidný oxid kremičitý bezvodý, magnéziumstearát, mastenec, monohydrát laktózy

 

Tabletka PO – existujú 2 základné farmakologické postupy

Núdzová, čiže postkoitálna antikoncepcia, je metóda zabraňujúca počatiu, ktorá sa používa v prípade zlyhania inej, napríklad bariérovej antikoncepcie (kondómy), či po nechránenom pohlavnom styku. V súčasnosti takáto antikoncepcia funguje na dvoch základných farmakologických postupoch.

Prvým je podanie vysokej dávky gestagénov (Escapelle s účinnou látkou levonorgestrel) hneď po nechránenom pohlavnom styku (respektíve čo najskôr, obvykle do 72 hodín). Druhým je modulácia aktivity receptora pre progesterón prostredníctvom vysokoafinitnej väzby. Narozdiel od vyššie uvedenej metódy je možné pre zabránenie počatiu podať liečivo až 120 hodín (5 dní) od nechráneného pohlavného styku.

 

Escapelle – účinky

Levonorgestrel, hlavná účinná látka núdzovej antikoncepcie Escapelle, má zabraňovať počatiu tým, že buď zastaví uvoľnenie vajíčka z vaječníkov, alebo zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou. Prečo sa „len“ predpokladá, že to takto funguje? Mechanizmus pôsobenia tejto látky podľa SPC totiž stále nie je plne objasnený. Oba mechanizmy účinku Escapelle si teraz priblížime viac:

 

💕 Zamedzenie uvoľnenia vajíčka z vaječníkov

Escapelle prostredníctvom účinnej látky bráni uvoľneniu vajíčka z vaječníka, respektíve ho na určitý čas oneskorí. Takto sa vajíčko nedostane do maternice a k spojeniu so spermiou teda nedôjde. Aj preto sa odporúča, aby sa táto núdzová tabletka užila čo najskôr po nechránenom pohlavnom styku – pokiaľ možno do 12 hodín (určite nie neskôr ako 72 hodín po styku).

 

💕 Priame zabránenie oplodnenia vajíčka

Ak k ovulácii došlo (cesta vajíčka z vaječníkov vajíčkovodmi až do maternice), tak druhým mechanizmom účinku Escapelle je zabrániť spermii oplodniť inkriminované vajíčko. Ako? Levonorgestrel zahusťuje vaginálnu tekutinu, takže je silnejšia a hustejšia a bráni spermii preniknúť. Tento účinok lieku je ale závislý na viacerých ďalších faktoroch, na konečný výsledok vplýva napríklad aj vyššia hmotnosť ženy.

 

Viete že na to, aby sa spermie nedostali k vajíčku, niekedy postačí aj kondóm? Ak si ho teda predtým nezabudnete nasadiť…

💡 TIP na produkt - Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
 • najistejšia ochrana pred počatím a prevencia pred pohlavnými chorobami
 • výber mimoriadne obľúbených a overených druhov Durex kondómov (40 + 10 zadarmo)
 • 10 x Durex Pleasure Me (vrúbkované), 10 x Durex Feel Intimate (tenké a extra lubrikované), 10 x Durex Ultra Feel Thin (ultra tenké), 10 x Durex Strawberry (červené s vôňou jahôd) + 10 kondómov Durex London Wet zdarma

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

Nežiadúce vedľajšie účinky prípravku a prípadné riziká užívania

Užívanie antikoncepcie Escapelle nikdy nebýva bez rizika prejavu nežiadúcich vedľajších účinkov (a platí to v podstate paušálne pre všetky lieky). No je ich o niečo viac ako by to bývalo napríklad pri fytofarmakách (registrované humánne lieky s rastlinným zložením), hoci platí, že sa nemusia objaviť u každej ženy. Aké sú teda najviac spomínané vedľajšie účinky tejto núdzovej antikoncepčnej tabletky?

Veľmi časté vedľajšie účinky (môžu postihnúť viac ako 1 z 10 osôb)

 • pocit na vracanie
 • nepravidelné krvácanie do najbližšej menštruácie
 • bolesť v spodnej časti brucha
 • únava
 • bolesť hlavy

Časté vedľajšie účinky (môžu postihnúť menej ako 1 z 10 osôb)

 • nevoľnosť, hlavne vracanie
 • odlišnosť v krvácaní (neskôr alebo skôr ako zvyčajne)
 • zvýšená citlivosť prsníkov
 • hnačky
 • závrat

Veľmi zriedkavé vedľajšie účinky (môžu postihnúť až 1 z 10 000 osôb)

 • vyrážka
 • svrbenie
 • žihľavka
 • opuch tváre
 • bolesť v oblasti panvy
 • bolestivá menštruácia
 • bolesť brucha

Dôležité! V prípade, že menštruácia mešká viac ako 5 dní, je celkom možné, že tabletka nezabrala a došlo k oplodneniu vajíčka. Ak dochádza k veľmi silným bolestiam brucha, môže sa tiež ísť o prejavy mimomaternicového tehotenstva. V takomto prípade je naozaj nevyhnutné vyhľadať gynekológa.

 

Kontraindikácie a interakcie

Okrem rizika vedľajších účinkov existujú aj ďalšie situácie, kedy Escapelle nemožno užívať. Týka sa to prípadnej interakcie lieku s inými prípravkami a liekmi a tiež sú v tom ostatné kontraindikácie vrátane niektorých ochorení, ktoré znemožňujú jeho užívanie. O čo konkrétne sa jedná?

➡️ Escapelle určite nemôžete užívať v prípade, že ste alergická na levonorgestrel, či inú látku obsiahnutú v tablete. Takisto platí, že liek nebude účinkovať pokiaľ ste tehotná – Escapelle nie je potratová tabletka!!!

➡️ Čo sa týka liečív, tak s Escapelle nesmiete súbežne užívať lieky* ako sú barbituráty a iné lieky používané pri liečbe epilepsie (napríklad primidón, fenytoín a karbamazepín), lieky používané na liečbu tuberkulózy (napríklad rifampicín, rifabutín), liečba HIV infekcie (ritonavir, efavirenz), lieky používané pri liečbe hubových infekcií (grizeofulvín), rastlinné prípravky obsahujúce ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum), či liek nazývaný cyklosporín (na potlačenie imunitného systému).

*O ďalších obmedzeniach vás určite dostatočne poinformuje váš lekár či lekárnik a všetky nájdete aj v príbalovom letáku. Dôkladne si ho pred prvým užitím antikoncepcie prečítajte!

➡️ Tableta sa nesmie podávať tehotným ženám a neodporúča sa používať u detí a mladých žien do 16 rokov bez lekárskeho dohľadu. Neodporúča sa užívať ani ženám s ťažkou hepatálnou dysfunkciou.

➡️ A čo Escapelle a tehotenstvo, dojčenie, alebo prípadný vplyv na plodnosť? Ako som spomínal, tak tabletka sa neužíva v prípade tehotenstva. V prípade, že sa tak nechcene stane, Escapelle nepoškodzuje plod vyvíjajúci sa v maternici. Takisto sa neodporúča užívať ho dojčiacim ženám, pretože levonorgestrel v stopových množstvách prechádza do mlieka. Ak je to nevyhnutné, dojčeniu sa vyhnite aspoň 8 hodín po užití tabletky. Escapelle tiež v určitej miere zvyšuje riziko porúch menštruačného cyklu. Takže treba rátať s tým, že môže dôjsť k zmene času ovulácie a tým aj obdobia najvhodnejšieho na oplodnenie.

Skladovanie prípravku

Liek skladujte na suchom a tmavom mieste mimo dosahu malých detí. Po dátume exspirácie Escapelle už určite nepoužívajte a nespotrebovanú tabletku nevyhadzujte do odpadu, ale vráťte do lekárne.

 

Escapelle – cena, prípadná zľava či akcia

Escapelle je registrovaný humánny liek a preto sa môže podľa platnej legislatívy vydávať iba v lekárni (kamennej prevádzke alebo na internete v eshope lekárne). Táto núdzová antikoncepčná tabletka je na našom trhu voľne dostupná. To znamená, že na to, aby ste si ju dokázali zaobstarať, nepotrebujete žiaden lekárky predpis ani odborné vyšetrenie.

💡 TIP na produkt - Escapelle
ESCAPELLE
 • núdzová antikoncepčná tableta „po“
 • užíva sa 1 tableta po nechránenom pohlavnom styku
 • možno ju použiť v priebehu 72 hodín – teda do 3 dní
 • buď zastaví uvoľnenie vajíčka z vaječníkov
 • alebo zabráni oplodneniu už uvoľneného vajíčka spermiou
17,17 €

💡 TIP č.1: porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch💡 TIP č.2: extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

➡️ Dostupné balenia a ich cena

Escapelle je u nás dostupná v jedinom type balenia 💊 s jedinou tabletkou na núdzové použitie po nechránenom pohlavnom styku.

➡️ Zľavy a akcie

Výrobca na tablety neponúka žiadnu zľavu či akciu, no prostredníctvom predaja v lekárni Heureka.sk máte v podstate neustále možnosť využiť rôzne zľavy a zvýhodnenia (a keď nie na Escapelle, tak na nejaký iný produkt určite).

Toto sú aktuálne výhodné akcie internetovej lekárne:

 • akcia: DOPRAVA zdarma nad 29,90 €
 • možný aj osobný odber momentálne až na 318 miestach
 • doprava do celej EÚ

 

Kde ho kúpiť

Escapelle je riadne registrovaným a certifikovaným produktom a nie je problém si ho zaobstarať v ktorejkoľvek lekárni (kamennej, či na internete). Ja vám odporúčam, aby ste si ho v prípade záujmu zaobstarali rovno v lekárni Heureka.sk, je to pohodlné a praktické + na výber máte z naozaj širokého sortimentu produktov od liekov bez predpisu, rôzne výživové doplnky až po mnoho ďalších vecí domácej spotreby ako je kozmetika, drogéria, plienky a iné potreby pre bábätká. Spokojnosť určite zaručí spoľahlivosť overenej značky a vynikajúca zákaznícka podpora.

 

Ako kúpiť a objednať

Nákup prostredníctvom spomínanej internetovej lekárne je veľmi jednoduchý, pohodlný a tiež výhodný. V skratke uvádzam postup pri objednávke s dôležitými informáciami o možnostiach platby, balení a výbere dopravcu.

 • vyberiete si produkt, napríklad aj tento liek bez predpisu – núdzovú antikoncepciu Escapelle (alebo aj nejaký výživový doplnok, napríklad Sérélys, Prostakan forte, Prostamol uno, PROfertil, Folandrol, Urinal Akut FORTE, Erectan ManLONG, Clavin, Afroditky, či akýkoľvek iný zo širokej ponuky lekárne)
 • doplníte potrebné osobné údaje, vrátane vami zvoleného miesta doručenia objednaného tovaru
 • zvolíte si spôsob dopravy a platby
 • svoju objednávku ešte raz pre istotu skontrolujete
 • jedným kliknutím ju môžete odoslať (záväzná objednávka)

Pár základných informácií o objednávke, doprave a platbe

 • objednávka prebieha online cez autorizovaný internetový obchod
 • doručenie je možné kuriérom UPS, Slovenskou poštou, prípadne si môžete zvoliť aj osobný odber na ktorejkoľvek kamennej pobočke siete (momentálne 318 predajní)
 • doprava je zadarmo už pri nákupe nad 29,90 €! (inak 2,99 € UPS, alebo Slovenská pošta Expres kuriér)
 • platba je možná vopred prostredníctvom bankového prevodu alebo aj online kartou, takisto aj dobierkou (za príplatok 0,99 €)
 • zásielka je zvyčajne expedovaná najneskôr do 2 dní od prijatia objednávky, doručenie v priebehu 1-2 pracovných dní

*Praktický TIP v prípade nehody s kondómom

Ak chcete mať istotu, že ste sa nevybrali do kamennej pobočky lekárne nadarmo, bude pre vás najpohodlnejšie, keď po ňom jednoducho siahnete v online eshope vybranej lekárne či obchodu, kde je vždy skladom. To pre prípad, že Escapelle chcete mať doma ako rezervu.

Ak ju však potrebujete okamžite (čím skôr sa použije, tým lepšie, tým viac sa totiž znižuje riziko neplánovaného tehotenstva), tak nemusíte v strese pobehovať z lekárne do lekárne a hľadať kde ju majú. K tomu dobre poslúži aj možnosť objednávky a rezervácie produktu cez internet a vyzdvihnutie lieku na určenej prevádzke. Pohodlne tak môžete spraviť aj prostredníctvom širokej siete lekární Heureka.sk cez ich internetový eshop (nezabudnite pri nákupe zaškrtnúť spôsob dopravy – osobný odber na pobočke). Stačí si potom tabletku vyzdvihnúť na ktorejkoľvek pobočke, ktorú si vyberiete (blízko bydliska, práce, v meste, v nákupnom centre…).

 

Užívanie a dávkovanie

Núdzovú antikoncepciu Escapelle môžete použiť v ktorejkoľvek fáze cyklu, ak teda práve neprebieha menštruačné krvácanie. Antikoncepčná tabletka sa používa iba po nechránenom pohlavnom styku, nikdy nie pred ním! A to najneskôr do 72 hodín (ideálne do 12 hodín). Tableta sa užíva v celku nerozhryzená (s čím nemusí byť väčší problém, má totiž len 8 mm v priemere a je veľmi tenká).

Levonorgestrel (účinná látka Escapelle) sa vstrebáva po perorálnom podaní veľmi rýchlo a maximálna koncentrácia v plazme býva zaznamenaná už po 30-60 minútach (zdroj informácií). Dôležité tiež je, aby do troch hodín od užitia nedošlo ku zvracaniu. Ak sa tak stane, je potrebné užiť novú tabletu.

Nikdy neužívajte naraz viac ako jednu tabletku! V opačnom prípade hrozí zvýšené riziko vedľajších účinkov. Hlavne zvracanie a/alebo krvácanie z pošvy. Escapelle tiež nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami, na ochranu pred nimi použite kondóm.

💡 TIP na produkt - Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
 • najistejšia ochrana pred počatím a prevencia pred pohlavnými chorobami
 • výber mimoriadne obľúbených a overených druhov Durex kondómov (40 + 10 zadarmo)
 • 10 x Durex Pleasure Me (vrúbkované), 10 x Durex Feel Intimate (tenké a extra lubrikované), 10 x Durex Ultra Feel Thin (ultra tenké), 10 x Durex Strawberry (červené s vôňou jahôd) + 10 kondómov Durex London Wet zdarma

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

Najväčšie výhody Escapelle z môjho pohľadu

 • núdzových tabletiek „po“ nie je na trhu veľmi veľa
 • tabletka je dostupná bez predpisu, bez nutnosti vyšetrenia u lekára
 • dobrá dostupnosť v lekárni
 • odskúšaný liek s vysokou účinnosťou
 • jednoduché užívanie
 • nie je to žiadna potratová tabletka
 • výrobcom je známa a overená farmaceutická spoločnosť

 

Skúsenosti s užívaním núdzovej antikoncepcie Escapelle (diskusia, fórum, Heureka)

Čo hovoria na núdzovú antikoncepčnú tabletku Escapelle samotné ženy? Nuž pre mnohé z nich to podľa ich vlastných slov nie je práve najideálnejší spôsob ako sa chrániť pred neželaným tehotenstvom. No ako sa vraví, účel svätí prostriedky a niekedy sa naozaj stane, že zlyhá iná antikoncepcia – praskne kondóm, alebo v tej rýchlosti sa prosto nestihne nasadiť… veď to poznáte.

Čo sa týka účinnosti lieku, tak s tým nemá v podstate žiaden pár problém – antikoncepcia funguje ako uvádza aj samotný výrobca (ak ju samozrejme použijete správne podľa jeho pokynov). Na druhú stranu, riziko vedľajších účinkov nie je pri tejto tabletke ale vôbec zažehnané – veľké obavy žien sa týkajú hlavne zvracania, pretože ak nastane do troch hodín od užitia tabletky, tak je nutné užiť ďalšiu tabletku. Spomína sa aj väčšia únava, bolesť hlavy, či chvíľková nevoľnosť.

Toto je niekoľko zaujímavých a hodnotných postrehov a komentárov od žien (párov), ktoré Escapelle použili:

ℹ️ Žiadne vedľajšie účinky neboli…

„…ja som Escapelle užila 2 krát v živote a žiadne vedľajšie účinky som z toho nemala ani problémy do budúcna a dnes mam krásnu dcéru, z ktorej sa teším zo dna na deň a tehotenstvo som si naplánovala a tak mi to aj vyšlo…“ michaela226 (modrykonik.sk)

ℹ️ Escapelle zabrala aj po 24 hodinách…

„…ja som užila Escapelle pred tromi rokmi, tiež sa nám stala ,,nehoda” a užila som ho až po vyše 24 hodinách a zabral takže myslím, že ak ho užila po 11 hodinách, tak sa nemáš čoho báť. Aj keď teda každá žena reaguje inak v takej veci, ale myslím, že i tak zaberie…“ Domcurik (mamaaja.sk/diskusie)

ℹ️ Za každú „srandu“ sa platí…

„…ja som nemala žiadne vedľajšie účinky, možno len zvýšenú chuť do jedla po dobu dvoch dní, ale ťažko povedať, či príčinou bola pilulka. Rozhodne som mala strach tabletku užiť, pretože je to celkom drasťák pre organizmus. Ale tehotenstvo v mojom prípade by bol väčší problém. Nebolo by to tým, že by sme boli nezodpovední, ale praskol nám kondóm a neradi hráme ruskú ruletu. A vyššia cena? Nuž, ale za každú srandu sa platí...“ Lenka (leky-poradna.cz/zkusenosti)

ℹ️ Escapelle z pohľadu muža…

„…rád by som sa podelil o skúsenosť s “tabletkou po” Escapelle (kedy sa nám s priateľkou stala nehoda a prasklo niečo čo nemalo). Bezprostredne po styku sme išli do najbližšej lekárne a užili ESCAPELLE dostavilo krvácanie po spáde ako sa písalo v letáku, ale od tej doby dva mesiace meškal menštruácia …robili sme v priebehu tých dvoch mesiacov niekoľko tehotenských testov. Všetky boli negatívne. A priateľka napokon musela ísť na vyvolávaciu injekciu a po nej sa už všetko dalo do normálu. Tým som chcel povedať, že dopredu nezúfajte… stres ničomu nepomôže, radšej si urobte test a prípadne navštívte svojho lekára. Escapelle je takmer 100%, ale je to hormonálna bomba pre telo, takže by sa radšej nemalo nič zanedbať a pri oneskorení navštíviť lekára… u nás to za tie dva mesiace stresu naozaj nestálo…“ javaanse (emimino.cz)

ℹ️ tehotenstvo s Escapelle…

„…nehoda sa mi stala 5. marca – manželovi sa stiahol kondóm a zostal vo mne aj s obsahom, cyklus ako na potvoru 13 deň. Aj keď mám jeden vajcovod, strach z nechceného tehotenstva ma ráno hneď vyslal do lekárne pre Escapelle, tú pilulku som prehltla po 9 hodinách po nehode. Lekárnička mi ešte povedala, že do 12 hodín je to takmer 100% účinnosť. Je 22. marca a menzes nikde, a druhý test mi vyšiel pozitívne, čo som ani nemusela robiť, pretože mám prsia naliate boľavé, som unavená. Jednoducho som vtom…“ Evička.ok (emimino.cz)

ℹ️ Escapelle a Heureka

Na Heureke veľa hodnotení nenájdete… konkrétne na českej verzii to vyzerá k dnešnému dňu asi takto: 

Escapelle - skúsenosti, Heureka

ℹ️ Escapelle na youtube (prezentácia, ako to funguje)

Núdzová antikoncepcia ESCAPELLE® a POSTINOR®-1 : ako funguje tabletka po?

ℹ️ Escapelle na youtube (videoskúsenosti)

Tabletka po - Skúsenosti tých, čo ju využili v núdzi

💡 🔝 TIP: Ak chcete predísť neželanému tehotenstvu, najistejším riešením je použitie klasickej bariérovej antikoncepcie – kondómov. Ja osobne s partnerkou jednoznačne odporúčame značku Durex, ktorú preferujeme pre veľký výber a tradičnú kvalitu – pozri v obchode rovno ✅ Durex Premium V.I.P. Pack.

 

Najčastejšie otázky

Escapelle, respektíve núdzové antikoncepčné tabletky en bloc, sa rozoberajú na mnohých diskusných portáloch, nájdete o nich nejedno fórum na internete… Veľa žien zaujíma praktické použitie tohto posledného „záchranného kolesa“ pred neplánovaným tehotenstvom. Na najčastejšie otázky preto môžete nájsť odpovede aj na tomto mieste:

❓ Je Escapelle potratová tabletka?

Nie nie je, funguje inak. Účinná látka tabletky levonorgestrel neúčinkuje na už oplodnené vajíčko, takže potratový efekt určite nemá. Nebráni usadeniu vajíčka v maternici, nedokáže prerušiť prípadný vývoj plodu, ani ho nevylúči von z maternice.

❓ Môže sa Escapelle použiť pre istotu ešte aj pred pohlavným stykom?

To vôbec nie je nutné a nemá to žiaden väčší zmysel. Escapelle sa užíva vždy PO pohlavnom styku, inak nie je možné zaručiť pozitívny výsledok užívania tejto antikoncepcie.

❓ Z akého dôvodu sa môže táto tabletka použiť?

Escapelle môžete použiť v prípade, že došlo k nechránenému sexu a to teda v prípade, že určite nechcete otehotnieť. Takisto to môže byť po zlyhaní štandardnej bariérovej ochrany (kondóm), či po prerušovanej súloži. A tiež vtedy, ak ste práve zabudli užiť hormonálnu antikoncepciu a máte akurát plodné dni.

❓ Ako často sa môže núdzová antikoncepcia Escapelle užívať?

Escapelle neužívajte častejšie ako 1x počas jedného cyklu, je to totiž doslova NÚDZOVÁ tabletka. Ak potrebujete užiť viac tabletiek, v tom prípade si radšej choďte k lekárovi predpísať klasickú hormonálnu antikoncepciu.

❓ Ako sa dá zistiť, že tabletka naozaj zaúčinkovala a tehotenstvo „nehrozí“?

V podstate tak ako vždy. To znamená, že nasledujúca menštruácia príde vtedy ako má a v očakávanej intenzite. Ak sa tak nestane a menštruácia mešká aj viac ako 5 dní, je celkom možné, že sa môžete pripravovať na tehotenstvo.

❓ Dá sa zistiť tehotenstvo hneď po sexe - ešte pred použitím tabletky Escapelle?

No takto to veru nefunguje. Klasický domáci tehotenský test vám v tomto určite nepomôže, ten totiž signalizuje prípadné otehotnenie až po ovulácii a následnom usadení vajíčka v maternici. A to sa určite nedeje okamžite po pohlavnom styku. Aj preto sa dá tableta Escapelle použiť do 72 hodín od nechráneného sexu.

❓ Naozaj sa dajú po užití tabletky očakávať nejaké problémy?

Vedľajšie účinky sa môžu ale aj nemusia prejaviť. Každopádne riziko ich vzniku tu naozaj je. Najčastejšie by malo ísť o nutkanie na zvracanie, mierna nevoľnosť či bolesť hlavy. Ak nežiadúce príznaky pretrvávajú (všetky sú uvedené v príbalovom letáku lieku), prípadne ak sa objaví neočakávané krvácanie z pošvy, je nutná návšteva lekára.

❓ Ako postupovať, ak po užití tabletky došlo k zvracaniu?

Je fakt, že niektoré ženy po užití Escapelle pociťujú nielen nutkanie ale aj reálne zvracajú. Ak sa tak stane do troch hodín od užitia tabletky je potrebné užiť opakovanú dávku.

❓ Musí o použití Escapelle vedieť váš lekár?

No nemusí, túto postkoitálnu antikoncepčnú tabletku si totiž môžete zaobstarať aj bez jeho vedomia. Dievčatá do 16 rokov by to však s ním mali odkonzultovať ešte predtým ako po nej siahnu. Ak však máte akékoľvek pochybnosti, napríklad o účinkoch, vrátane tých vedľajších, tak lekára určite oslovte.

❓ Môžu sa užiť rovno 2 tabletky Escapelle naraz?

Tak toto určite nikdy nerobte - v žiadnom prípade neužívajte 2 tabletky Escapelle naraz. Môžete totiž ohroziť svoje zdravie. Jedinou výnimkou je v podstate už v predošlej otázke popisovaná situácia, keď po užití prvej tabletky do 3 hodín nastalo zvracanie.

❓ Ovplyvňuje tabletka Escapelle nejakým spôsobom aj samotnú menštruáciu?

Áno, vplyv na menštruáciu patrí medzi možné vedľajšie účinky lieku. Objaviť sa najskôr môže nepravidelnosť nástupu menštruácie a aj zmena obvyklej intenzity krvácania počas nej.

❓ Escapelle má vraj až 99% úspešnosť, je to pravda?

99%-nú úspešnosť uvádza samotný výrobca. Ten spomína informáciu od WHO (Svetová zdravotnícka organizácia), pričom sa odvoláva na klinické štúdie, na ktorých sa zúčastnilo 5859 žien z celého sveta. Tehotenstvo sa v tomto prípade objavilo iba u 1.01% žien.

❓ Aká je reálna účinnosť tabletky Escapelle?

Reálna účinnosť Escapelle je naozaj veľmi vysoká, ak sa nechcete spoliehať na spomínaných 99 %, tak na tých 95 % je pravdepodobné, že po užití tejto tabletky naozaj neotehotniete. Účinnosť sa však postupom času nezadržateľne vytráca. Ak Escapelle užijete do 25 do 48 hodín od nechráneného sexu pravdepodobnosť, že neotehotniete je 85 %, ak to bude 49 až 72 hodín, tak to bude už len 58%. Z toho jednoznačne vyplýva, že tabletku treba užiť čím skôr po styku, alebo použiť aj iný typ antikoncepcie, napríklad kondóm…

💡 TIP na produkt - Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
Durex Premium V.I.P. Pack 50ks
 • najistejšia ochrana pred počatím a prevencia pred pohlavnými chorobami
 • výber mimoriadne obľúbených a overených druhov Durex kondómov (40 + 10 zadarmo)
 • 10 x Durex Pleasure Me (vrúbkované), 10 x Durex Feel Intimate (tenké a extra lubrikované), 10 x Durex Ultra Feel Thin (ultra tenké), 10 x Durex Strawberry (červené s vôňou jahôd) + 10 kondómov Durex London Wet zdarma

💡 TIP č.1: obrovský výber erotického tovaru (oveľa viac ako len kondómy)💡 TIP č.2: aktíva infolinka 0902 394 374 (PON-PIA: 8:00 - 17:00)💡 TIP č.3: rýchla a disktrétna doprava

 

Tabletka „po“ Escapelle a moje zhodnotenie na záver

Escapelle je známa tabletka „po“, ktorú v prípade potreby používa celkom dosť žien, ktoré mali s partnerom nechránený sex, prípadne zlyhala iná forma antikoncepcie. S jej účinnosťou (teda zabránenie tehotenstva) vládne viac menej spokojnosť, menej ideálne je to s vedľajšími účinkami tohto lieku. Každopádne ju treba brať iba ako krízové riešenie.

Určite Escapelle či inú postkoitálnu antikoncepciu neužívajte častejšie. Už len z toho dôvodu, že obsahuje celkom vysokú koncentráciu účinnej látky, ktorá výrazne ovplyvňuje hormonálnu hladinu v tele. Ak je to predsa nutné – tabletku užite vždy čo najskôr (ideálne do 12 hodín po nechránenom sexe), jej účinnosť totiž časom klesá.

Escapelle je voľnopredajný liek s obsahom účinnej látky Levonorgestrel, ktorý patrí medzi hormonálne lieky a je určený pre ženy ako postkoitálna antikoncepcia. Dodržujte odporučené dávkovanie a terapeutický režim. Pred použitím si vždy prečítajte písomnú informáciu pre používateľa (PIL) pribalenú k lieku. V prípade nejasností sa informujte u lekára alebo lekárnika. Nepoužitý liek vráťte do lekárne, pomôžete tak chrániť životné prostredie! Nepoužívajte po dátume expirácie!

Zdroje informácií a zahraničná odborná literatúra

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných látok tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. V žiadnom prípade však neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, ak riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, v každom prípade je na prvom mieste vyhľadanie odbormej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!

Výhody

 • tabletka je dostupná bez predpisu
 • odskúšaný liek s vysokou účinnosťou

Nevýhody

 • riziko vedľajších účinkov
Hodnotenie autora
 • Moje skúsenosti - spokojnosť
 • Cenová výhodnosť

Súhrn

Tabletka po - núdzová antikoncepcia, po ktorej sa dá siahnuť do 72 hodín od nechráneného pohlavného styku.

4.0

ESCAPELLE

✅ Cena: 17,17 €
✅ Balenie: 1 tableta
✅ Dávkovanie: 1 tableta po nechránenom pohlavnom styku

Chcem Escapelle Heureka.sk
Vývoj ceny Escapelle

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
1 tableta
ellaOne 30 mg filmom obalená tableta
ellaOne 30 mg filmom obalená tableta
➡️ núdzová antikoncepcia
✅ tabletku možno použiť do 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku
✅ liek je určený iba na príležitostné užitie
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnajte si ceny vo všetkých eshopoch
⭐️ extra výhodný nákup cez Heuréka košík (nákup priamo cez Heuréku)

19,50 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.