Feromóny pre mužov

Feromóny pre mužov - elegantný muž, flakón, vôňaFeromóny pre mužov predstavujú naozaj zaujímavú možnosť ako osloviť nežnejšie pohlavie. Prečo zaujímavú? Nuž preto, lebo feromóny sú neoddeliteľnou súčasťou fungovania živočíšnej ríše, človeka v istom zmysle nevynímajúc, a ktorých základnou funkciou je zabezpečiť okrem iného aj nevyhnutné rozmnožovanie.

Ako vlastne pánske feromóny fungujú? Poznáte vôbec nejaké? Prečítajte si viac o týchto unikátnych látkach a pozrite si čo všetko si na trhu s feromónovými parfumami pre mužov môžete zadovážiť aj vy. Ak pre nič iné, tak len pre tú možnosť, že v spojení s príjemnou vôňou zvýšite pravdepodobnosť, že zabodujete nielen v sexuálnej oblasti, ale aj ostatných aspektoch nášho života.

💡 TIP: Kvalitné feromóny pre mužov a príťažlivé vône predstavujú najmä značky Magnetifico a Zerex. Pozri priamo teraz niekoľko parfumov týchto renomovaných značiek: ✅ Pheromone Seduction, ✅ Pheromone Allure, ✅ Pheromone Selection a ✅ Pheromone Secret Scent. ✅ Zerex Gentleman, ✅ Zerex Hunter a ✅ Zerex Sport.

Feromóny – čo to vlastne je

Feromóny sú látky, ktoré sa podobajú klasickým hormónom, len s tým rozdielom, že ich jeden vylučuje a druhý z toho istého druhu ich prijíma (takzvané ektohormóny) a reaguje na ne. Zvieratám k tomu slúži špeciálny vomeronazálny orgán. U ľudí to také jednoznačné nie je. Funkčnosť tohto orgánu (inak aj Jacobsonov orgán) ešte nie je celkom preskúmaná.

Niektorí odborníci tvrdia, že registrovanie feromónov je týmto spôsobom možné, iní zase, že nie je a prikláňajú sa k verzii, že ak už vnímame feromóny, tak len pomocou klasických čuchových orgánov. Každopádne je fakt, že feromóny existujú, fungujú, je ich popísaných dosť aj u ľudí – a aj preto sú čoraz obľúbenejšou zložkou rôznych parfumov a vôní. Predpokladá sa totiž, že u ľudí takisto dokážu zvýšiť sebavedomie a sexepíl a podporiť vzájomnú príťažlivosť.

 

Základné typy feromónov

Vo všeobecnosti možno povedať, že v prírode existujú 4 základné druhy feromónov:

 • spúšťače – často vyvolávajú okamžitú, špecifickú reakciu reakciu, práve tento typ feromónov sa najčastejšie spája so sexuálnou príťažlivosťou u živočíchov
 • primárne feromóny – reakcia na ne nastáva až za nejaký čas, môžu ovplyvňovať vývoj alebo reprodukčnú fyziológiu (vplyv na endokrinnú (neuroendokrinnú) sústavu
 • signálne feromóny – tie poskytujú hlavne informácie týkajúce sa jednotlivca, ktorý ich produkuje, napríklad pomáhajú matkám cicavcov spoznať svoje mláďa
 • modulátory – sú feromóny, ktoré môžu meniť, prípadne synchronizovať telesné funkcie, veľmi často sa nachádzajú v pote, ovplyvňujú náladu a emócie

 

Všemocné mužské feromóny – ako to vlastne naozaj je?

Ženy sú ozaj veľmi citlivé na mužské feromóny, najmä v období okolo ovulácie, ale nie je to také jednoduché ako sa navonok zdá. Všetky mužské feromóny totiž nie sú rovnako atraktívne. Napríklad Androstenol je produkovaný mužmi v rámci čerstvého potu – smola pre mužov je, že z neho veľmi rýchlo mizne a zaujímavo vyznie informácia, že je atraktívny ako pre ženy, tak aj pre mužov… Na druhú stranu taký Androstenón vzniká až po tom, čo sa mužský pot vystaví pôsobeniu kyslíka a ženy ho vnímajú viac než negatívne.

Takisto je problém v tom, že pokiaľ žena nie je v blízkosti muža s feromónmi, nemá šancu zistiť, ktorý presne je ich nositeľ – to je dobré vedieť hlavne vtedy, keď je „viac kohútov na jednom hnojisku“ ako sa vraví. Aby vzrušujúci účinok feromónov mužovi naozaj prospel, je nutné intímne stretnutie medzi štyrmi očami. A aby sa tak stalo, je nevyhnutné použiť k prilákaniu ženy aj iné prostriedky.

Že sa feromóny pre mužov ale i tak oplatí používať, by vás ale mohlo napríklad presvedčiť aj to, že feromóny v kombinácii s príjemnou vôňou zlepšujú náladu (potláčajú napätie, hnev, únavu, depresie…) samotných nositeľov. Takto získaný pocit zdravého sebavedomia môže pomôcť pri získavaní nových partneriek viac, ako nie celkom preukázaný mechanizmus účinkov feromónov.

 

Feromóny pre mužov – pár faktov, ktoré by ste mali brať do úvahy

 • feromóny v podstate produkuje každý živý organizmus (áno aj hmyz napríklad)
 • pri každom jedincovi treba rátať s rozdielnou produkciou feromónov
 • feromóny bývajú obsiahnuté v pote, či slinách – nevoňajú (aspoň nie klasicky)
 • podobajú sa hormónom, no pôsobia mimo tela jedinca, ktorý ich vylučuje (patria do kategórie takzvaných ektohormónov)
 • vyvolávajú svojskú aktivitu v inom jedincovi v dosahu – napríklad aj sexuálne vzrušenie
 • synchrónna menštruácia je pripísaná práve ženským feromónom
 • feromóny sa nedajú zachytiť čuchom, ale iba pomocou špeciálneho orgánu (Jacobsonov orgán, či inak vomeronazálny orgán VNO)
 • nie je však isté, či ho človek vôbec využíva a ak, tak ako… je totiž celkom možné, že pre ľudí sú oveľa dôležitejšie vizuálne podnety a sociálne signály

 

Typicky mužské feromóny

✅ Androsterón

Androsterón je vlastne endogénny steroidný hormón (predpokladaný feromón). Jedná sa o slabší androgén – pre lepšiu predstavu je jeho účinnosť asi 1/7 v porovnaní s účinnosťou testosterónu. Androsterón sa vylučuje v oblasti podpazušia a na koži, nájde sa aj v moči a môže byť tiež vylučovaný mazovými žľazami. Tento feromón by mal u muža zlepšovať náladu a potláčať prípadnú úzkosť – takto vlastne zjednodušuje zblíženie medzi ženou a mužom. U ženy zase evokuje pocit, že nositeľ tohto feromónu je mužný typ, schopný zabezpečiť ochranu a istotu v živote.

✅ Androstenol

Androstenol je takisto steroidný feromón a neurosteroid u ľudí a ďalších cicavcov (napríklad u ošípaných – najskôr sa táto látka izolovala z kančích semenníkov) a má charakteristickú pižmovú vôňu (prispieva k podpazušnému zápachu). Zistilo sa, že androstenol reálne modifikuje behaviorálne a sociálne reakcie ľudí (zdroj). Konkrétne muž by sa mal vďaka tomuto feromónu cítiť mužnejšie a žena „vycítiť“, že sa jedná o atraktívneho samca (zvýšený pocit empatie). Má tiež sociálny význam. Aj vďaka nemu sa dajú jednoduchšie a rýchlejšie nadväzovať kontakty s parterom či partnerkou, pričom účinkuje ako na ženy, tak aj na mužov.

Je celkom možné (pravdepodobné), že Androstadienol, Androstadienón a Androstenón sa všetky premieňajú práve na Androstenol, čo vlastne môže stáť aj za ich feromónovými účinkami.

✅ Androstenón

Androstenón je steroidný hormón, predpokladaný feromón. Poprvýkrát bol izolovaný v diviačích slinách, a takisto bol prvým feromónom, ktorý bol identifikovaný u cicavcov. Vytvára sa v Leydingových bunkách v semenníkoch a v pohlavnej dospelosti putuje od tukového tkaniva v semenníkoch až do slinných žliaz a slinami až do ovzdušia. Androstenón prirodzene vyvoláva v ženách pocit, že ste to práve vy, s ktorým by sa mala „páriť“. Muž, ktorý má nadmieru tohto feromónu môže tiež počítať s tým, že sa k nemu ľudia budú správať zdvorilejšie a úslužnejšie.

✅ Androstadienón

Androstadienón je endogénny steroidný hormón – feromón, ktorý niektorí dokonca nazývajú feromónom lásky. Bolo preukázané, že androstadienón už v minimálnych piktogramových množstvách má podiel na výraznom poklese nervozity, napätia a ďalších negatívnych pocitov u mužov i žien – zvyšuje tak pocit pohody a harmónie, ktorý je nevyhnutný pri intímnom zblížení.

 

Aké faktory vplývajú na pokles feromónov?

Ak chcete staviť iba na prirodzenú produkciu feromónov tak vedzte aj to, že nie vždy je vylučovanie feromónov práve na optimálnej úrovni. Na poklese tvorby mužských feromónov sa podieľa množstvo faktorov. O čo ide?

 • nezdravý životný štýl – vylučovaniu feromónov určite neprospieva nadmerná konzumácia alkoholu, užívanie drog, fajčenie, nezdravé stravovanie
 • veľa stresu – základ je vyhýbať sa stresovým situáciám a dopriať si viac oddychu
 • nedostatok spánku – okrem iného spôsobuje aj zvýšenú únavu a vyčerpanie, ktoré produkcii feromónov takisto neprospievajú
 • nevhodná hygiena – rôzne telové mlieka, sprchové gély, šampóny, voňavky a deodoranty používajte naozaj striedmo, príliš veľa takejto „chémie“ nielen znižuje vylučovanie feromónov, ale ich aj úspešne prekrýva

…takže pomôcť si feromónovým parfumom nemusí byť až taký zlý nápad:

💡 TIP: Kvalitné feromóny pre mužov a príťažlivé vône predstavujú najmä značky Magnetifico a Zerex. Pozri priamo teraz niekoľko parfumov týchto renomovaných značiek: ✅ Pheromone Seduction, ✅ Pheromone Allure, ✅ Pheromone Selection a ✅ Pheromone Secret Scent. ✅ Zerex Gentleman, ✅ Zerex Hunter a ✅ Zerex Sport.

 

Ako vybrať feromóny pre mužov?

Feromóny pre mužov sa dajú v podstate rozdeliť na 2 skupiny – čisté feromóny a feromóny s parfémom.

Čisté feromóny majú väčšiu silu – preto si pri ich používaní treba dať pozor na to, aby ste to neprehnali. Inak je dosť celkom možné, že dosiahnete opačný účinok, než ktorý ste mali pôvodne v pláne a vysnívanú dámu svojho srdca skôr odpudíte ako získate. Riešením môže byť aj to, že čisté feromóny skombinujete s niektorým z vašich obľúbených parfémov.

Parfumované feromóny túto vec urobia za vás, pričom kombinácia feromónov s vôňou bude namixovaná naozaj profesionálne. Pri tomto druhu feromónov nadôvažok existuje aj dosť široká škála vôní a značiek. Preto je vysoká pravdepodobnosť, že natrafíte presne na taký parfumovaný feromón, ktorý vašu osobnosť vystihne najlepšie.

Čisté aj parfumované feromóny sa vo väčšine prípadov predávajú s aplikátorom v podobe rozprašovača, vďaka ktorému si feromón nastriekate na krk, zápästie či oblečenie podobným spôsobom ako bežný parfém.

 

Skúsenosti s pánskymi feromónami

Ja osobne preferujem skôr parfumované feromóny pre mužov. Prečo? Pretože pre opačné pohlavie je určite dôležitá aj vôňa, na základe ktorej sa takisto zvyšuje príťažlivosť nositeľa, jeho sexepíl… Skúsenosti mnohých mužov hovoria, že pokiaľ sa im podarilo trafiť vôňu a feromóny v jednom parfume, tak úspech u žien bol celkom viditeľný. A nielen to, posilnené sebavedomie a evidentná pohoda prispela často k zlepšeniu pracovnej pozície, na pohovore, ústnych skúškach… Ale aj tak treba rátať s tým, že výsledok bude individuálny. Feromóny a vôňa muža sú totiž len jedným dielikom v zložitej skladačke zvanej umenie lásky.

 

TOP feromóny pre mužov

➡️ Magnetifico feromóny pre mužov

💡 TIP na produkt - Magnetifico Pheromone Selection pre mužov
FEROMONY MAGNETIFICO PHEROMONE SELECTION PRE MUŽOV 100ML

 • elegantná a luxusná vôňa pre akúkoľvek príležitosť
 • objem: 100 ml
 • Typ vône: ovocno drevitá
 • Hlava: jahoda, jablko, ananás, rasca, šalvia, grapefruit, elemi
 • Srdce: mäta, suchý strom, jazmín, škorica, muškátový oriešok
 • Základ: tonka, vanilka, pižmo, pomarančový kvet

💡 TIP na produkt - Magnetifico Pheromone Allure pre mužov
FEROMONY MAGNETIFICO PHEROMONE ALLURE PRE MUŽOV 50ML

 • odvážna a rýdzo mužská vôňa
 • objem: 50 ml
 • Typ vône: drevito citrusovo kvetinová
 • Hlava: bergamot, mandarínka, citrón, listy fialky
 • Srdce: listy fialky, muškátový oriešok, koža, jazmín, santalové drevo, pačuli
 • Základ: pačuli, cédrové drevo, pižmo, koža, tonka

💡 TIP na produkt - Magnetifico Pheromone Seduction pre mužov
Magnetifico parfém Seduction pre mužov s feromónmi - flakón, detail

 • svieža a silne návyková pánska vôňa
 • objem: 30 ml
 • Typ vône: citrusovo kvetinovo pižmová
 • Hlava: citrónová kôra, rozmarín, kardamón
 • Srdce: palisander, lístky jazmínu
 • Základ: vetiver, dubový mach, pižmo

💡 TIP na produkt - Magnetifico Pheromone Secret Scent pre mužov
FEROMONY MAGNETIFICO SECRET SCENT PRE MUŽOV 20ML

 • neodolateľná a tajomná vôňa nielen na výnimočnú udalosť
 • objem: 20 ml
 • Typ vône: citrusovo drevitá
 • Hlava: bergamot, citrón, mandarínka, zelené jablko, levanduľa, koriander
 • Srdce: jazmín, ruža, pačuli, čierne korenie, drevo
 • Základ: dubový mach, koža, ambra, vetiver, pižmo

 

➡️ Zerex parfumy

názovurčenie a výhodypredajcacena
50 ml
Zerex Gentleman
Zerex Gentleman - recenzia
➡️ vysoko koncentrovaný parfum pre mužov
➡️ mužná a dlhotrvajúca vôňa
✅ nadpriemerná účinnosť
✅ vysoká koncentrácia - intenzívna vôňa dlhšiu dobu
✅ solídny pomer ceny a kvality
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

39,00 €
Chcem vedieť viac
50 ml
Zerex Sport
Zerex Sport
➡️ svieža a energická vôňa
➡️ pre aktívneho a stále pozitívne naladeného muža
✅ parfum s vyšším podielom vonných esencií
✅ príťažlivá pánska vôňa pre všetky príležitosti
✅ kvalitné prevedenie a výroba v EÚ
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

39,00 €
Chcem vedieť viac
50 ml
Zerex Hunter
Zerex Hunter recenzia
➡️ energická pánska vôňa
➡️ pre vyrovnanú a charizmatickú osobnosť
✅ parfum s vyšším podielom vonných esencií
✅ príťažlivá pánska vôňa pre všetky príležitosti
✅ kvalitné prevedenie a výroba v EÚ
Zerex.sk - eshop

⭐️ veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní)
⭐️ časté akcie a zľavy
⭐️ v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777

39,00 €
Chcem vedieť viac

 

Zdroje informácií v článku + mohlo by vás zaujímať

 

Upozornenie

‼️ Upozornenie:

Cieľom nášho webu je informovať aj o význame rôznych prírodných a syntetických látok, vrátane liekov či doplnkov výživy tak, aby si čitateľ mohol vytvoriť lepší obraz aj o tejto problematike. Obsah tohto článku je tvorený z voľne dostupných zdrojov a aj preto v žiadnom prípade neručíme za následky, ktoré by mohli vyplynúť s nekontrolovaného použitia tu odprezentovaných informácií. V prípade, že riešite akýkoľvek viac či menej závažný zdravotný problém, je každopádne na prvom mieste vyhľadanie odbornej lekárskej pomoci! Odporúčania uvedené v článku sú len informatívneho charakteru, v žiadnom prípade nenahrádzajú lekára!