Znecitlivujúce gély ako riešenie predčasnej ejakulácie

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 4

Dnes Vám predstavíme jedno z dostupných riešení na problém, ktorý majú mnohí muži. Predčasná ejakulácia počas pohlavného styku je častou situáciou, ktorá pri svojom neriešení môže viesť k nespokojnosti a nezhodám v partnerskom vzťahu. Prečítajte si ako im možno predísť a zachovať si tak aktívny a plnohodnotný sexuálny život.

Problém predčasnej ejakulácie je jedným z následkov modernej doby, zapríčiňuje ho stres, zlá životospráva a príliš sedavé zamestnanie. Svoj vplyv naň môže mať aj zvýšená citlivosť na sexuálne dráždenie, priveľká sexuálna abstinencia či pričasté striedanie partneriek. V ojedinelých prípadoch je pôvod tohto problému genetickej podstaty, vychádza z niektorých chorôb (napríklad skleróza multiplex, zápaly močových ciest a prostaty) alebo z mechanických hendikepov (skrátená uzdička). Pri predčasnom vyvrcholení dochádza k tomu, že muž nemôže dostatočne ovládať výron svojho semena, ktorý tak nastane veľmi rýchlo po začiatku sexuálnej aktivity, v niektorých prípadoch dokonca ešte aj pred vniknutím penisu do pošvy partnerky.

predcasna-ejakulacia-casJe pravdou, že u mladých, sexuálne málo skúsených mužov môže byť skorší nástup ejakulácie otázkou skúsenosti a pravidelnosti sexuálnych aktivít. Pokiaľ sa Vám však podobná situácia stáva v poslednej dobe viac krát a takýto stav u vás trvá už dlhodobejšie, mali by ste ho riešiť. Spôsobov na riešenie predčasného vyvrcholenia máte k dispozícii viacero, môžete napríklad vyskúšať gély, ktoré sa nanášajú na penis krátko pred plánovaným pohlavným stykom. Gél sa natrie na hlavné zdroje sexuálnej stimulácie v penise, to znamená na spodnú časť penisu v oblasti uzdičky a na žaluď. Účinky nastupujú okamžite po aplikácii, keďže pôsobením gélu dôjde k lokálnej anestézii, teda k čiastočnému znecitliveniu penisu a to zabráni predčasnej ejakulácii.

Tieto gély sa aplikujú veľmi jednoducho, niektoré sú dostupné aj vo forme sprejov, stačí ich teda len nastriekať. Zakúpiť si ich môžete bez lekárskeho predpisu tak cez internet, ako aj v lekárni. Gél je potrebné používať pred každou sexuálnou aktivitou, keďže pôsobí v momente použitia a nelieči problém z dlhodobého hľadiska. Tak fungujú tabletky na predčasnú ejakuláciu, známy je napríklad Vimax či Crilex. Ich nevýhodou je však, že efekt nenastupuje hneď po použití a pre dosiahnutie výsledkov tak musíte tabletky užívať minimálne tri mesiace.

Pri použití gélu si treba dať pozor na to, aby sa aplikoval v dostatočnom časovom predstihu a mohol sa tak do penisu plne vstrebať. V opačnom prípade sa môžu znecitlivejúce látky z gélu pohlavným stykom ľahko preniesť do tela Vašej partnerky, čo môže zhoršiť jej celkový sexuálny zážitok.

znecitlivujuce-gely-kupit

Na slovenskom trhu máte v súčasnosti k dispozícii viaceré znecitlivejúce gély, spreje a mastičky, k tým najpoužívanejším patria:

Sprej na penis PROLONG 101Sprej na penis PROLONG 101

Tento sprej oddiali mužské vyvrcholenie a vďaka neskoršiemu efektu si tak môžete viac predĺžiť svoje sexuálne aktivity a vychutnať si ich po dlhšiu dobu. Pôsobí hlavne na zmiernenie predráždenia penisu a tak bráni predčasnému výronu semena. Sprej s objemom 30 mililitrov si môžete zakúpiť už za 10,13€. Viac informácií v obchode

Orgasmus Stopper

Orgasmus StopperOrgasmus Stopper je vo forme krému, ktorý si vmasírujete na penis a pôsobí dlhodobo, oddiali vyvrcholenie a znižuje citlivosť penisu. Stačí si naniesť kúsok krému približne veľkosti hrášku pred pohlavným stykom na penis a tiež na žaluď po stiahnutí predkožky. Účinnou látkou produktu je Lidocainhydrochlorid. Krém v objeme 20 mililitrov bežne stojí 11,60 €, dostupný je ale aj s 11% zľavou za 10,28 €. Viac informácií v obchode

Gel BULL POWER GEL-C

Gel BULL POWER GEL-CÚčinkom tohto gélu je tiež oddialenie mužského orgazmu, čím umožňuje úplnejšiu kontrolu vlastného tela počas sexu. Efekt anestetickej povahy sa dosahuje pôsobením troch bylinných extraktov: Humulus lupulus extract, Avena Sativa a Mentha piperita, ktoré spoločne pôsobia na nervové zakončenia nachádzajúce sa v erotogénnych zónach mužského pohlavného orgánu. Milovanie sa tak dá s užívaním gélu Bull power predĺžiť až o polhodinu a naplno tak uspokojiť seba samého ako aj svoju partnerku. Pri použití sa gél v malom množstve vmasíruje do pokožky penisu, pričom jeho účinok sa dostaví v priebehu najbližších 15 minút. Dostupné balenie tohto gélu má objem 30 ml a stojí 13,93 €, so zľavou 13% jeho cena klesá na 12,14 €. Viac informácií v obchode

MEN Stop

MENstopPopulárny balzam tiež pôsobí na problém predčasnej ejakulácie, ktorú oddiali až o 30 minút a má navyše aj príjemný chladiaci účinok, príjemnú arómu a zjemňuje pokožku penisu. Vo veľkosti 18 ml stojí 14,29 €. Viac informácií v obchode

Čo sa týka používania znecitlivejúcich prostriedkov vo všeobecnosti, prevládajú na ne pozitívne reakcie a zákazníci píšu, že pri ich správnom používaní v odporúčanej dávke zvyknú mať účinky, ktoré deklarujú. Ich výhodou je tiež veľká dostupnosť, tak vo farmáciách, ako aj na internete, jednoduchá aplikácia a okamžitý účinok. U niektorých ľudí však môže spôsobiť alergickú reakciu, preto si treba pred prvým použitím pozorne prečítať príbalový leták, aby ste zistili či nie ste na niektorú zložku daného prípravku alergický. Ako sme už spomenuli, gél, sprej či mastičku je tiež potrebné aplikovať v dostatočnom časovom predstihu, aby sa efekt znecitlivenia zároveň nepreniesol na Vašu partnerku.

Otázku predčasného vyvrcholenia možno občas zlepšiť napríklad aj používaním špeciálne upravených kondómov, ktoré tiež obsahujú malú dávku lokálneho anestetitka, benzokaínu. Mnohí užívatelia tvrdia aj to, že im pomáha, ak sa pred sexom dostatočne uvoľnia a snažia sa na predčasnú ejakuláciu nemyslieť. Pomôcť môže aj dostatočná fyzická aktivita, precvičovanie a spevnenie svalov a podľa niektorých názorov sú tiež niektoré sexuálne polohy ktoré môžu lepšie fungovať, to je však značne individuálne.

Záver

Ak však máte pocit, že je Váš problém komplexnejší, respektíve dočasné aplikovanie znecitlivejúcich produktov Vám príliš nepomôže, určite zvážte návštevu urológa či psychológa, keďže neliečenie tohto problému môže časom vyústiť aj do iných sexuálnych porúch. V prípade, že predčasnú ejakuláciu u Vás zapríčiňuje prikrátka uzdička, najlepším riešením zostáva operačný zákrok. Vo veľmi ojedinelých prípadoch sa občas muži s týmto problémom rozhodnú aj pre obriezku, jej vplyv na predčasnú ejakuláciu je však otázny a zďaleka nemusí pôsobiť na každého rovnako.

do-obchodu-feromony


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre

vyskusali sme s partnerom rozne znecitlivujuce gely, men stop bol jden z tych lepsich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.