Sexom k zdraviu: Premilujte sa k dlhovekosti

passionate loving couple making love in bed- shoot with lensbaby

Peter Kacián Téma 10. februára 2021 0

Milovanie našťastie neslúži len na rozmnožovanie, zbavuje nás stresu, zbystruje zmysly aj kreativitu a má pozitívne účinky na psychiku. O sexe sa právom hovorí, že je to liek. Dozviete sa, prečo …

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, čo vyvoláva tie príjemné pocity, ktoré väčšinou zažívame bezprostredne pri milovaní? Odborníci tvrdia, že vzrušenie ako také spôsobujú neurotransmiterové systémy, ktoré prenášajú vzruchy do mozgu.

Ľudia, ktorí majú bohatý sexuálny život, len málokedy premôžu chrípka alebo iné vírusové ochorenia. Hovorí sa, že sex je výborným prostriedkom na podporenie imunity, pretože zvyšuje hladinu protilátok, ktoré sú nutné na to, aby sme odolávali najrôznejším ochoreniam.

Milovanie je skvelé k prekrveniu celého tela, a to má za následok rad liečivých účinkov. Stúpa vnútorná teplota, zrýchľujú sa pulz a prietok krvi, napínajú sa svaly.

Orgazmus v nás nevyvoláva iba povznášajúci pocit, dokonca vraj predlžuje životnosť našich orgánov. Keď dôjde k vyvrcholeniu, nastáva v tele hneď niekoľko chemických reakcií. Cirkulácia krvi dosahuje maximum a bohato okysličená krv, ktorá sa dostane k jednotlivým orgánom, podporí ich činnosť a životaschopnosť.

Americkí vedci dokonca tvrdia, že následkom častých orgazmov môže dôjsť aj k zvýšeniu IQ. Ďalšou dobrou správou je, že ženám sa po orgazme zväčšia prsia až o 25 percent, bohužiaľ, je to len dočasný stav. Keď vzrušenie opadne, prsia sa zase vrátia do pôvodnej veľkosti.

Čomu ešte prospieva SEX:

  • Chudnite tým najpríjemnejším spôsobom – za polhodinku žeravého sexu spálite podľa odhadu až 350 joulov, to je pre predstavu rovnako, ako pri pätnásťminútové intenzívnej jazde na bicykli. Precvičíte pri ňom celé svalstvo, od stehien, zadku, brucho aj ruky.
  • Pokožka zbožňuje sex – zvýšené hladiny hormónov spôsobujú zvlhčenie pokožky, takže vyzerá zdravšie.
  • Poradí si s nespavosťou – je preukázané, že endorfíny a oxytocín pôsobia ako sedatíva, ktoré majú uvoľňujúci efekt. Navyše, dobrý sex nás príjemne unaví.
  • Zbaví vás depresií – zvýšená hladina endorfínov nedovolia našim negatívnym myšlienkam vyplávať na povrch. Sex zlepšuje hladinu hormónu šťastia, takže dobrá nálada na seba nenechá dlho čakať.
  • Posilníte srdce – odborníci tvrdia, že ľudia, ktorí majú pravidelný sex, trpia dvakrát menej srdcovo-cievnymi ochoreniami.
  • Zlepšíte pamäť – vyplavením hormónov podporíte svoju koncentráciu i pamäť.

Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Avatar

Som Peter Kacián a už 10 rokov skúmam pôvod mužských sexuálnych problémov, hlavne erektilnej dysfunkcie a poruchy erekcie. Testujem postupy a výživové doplnky, pomocou ktorých je možné tieto problémy odstraňovať. Tento web píšem preto, aby som poradil, ako znovu dostať chuť na sex a ako pomôcť odstrániť znížené libido.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.